Čerstvá dodávka Extra síla

Magnesium L-Threonát ve formě prášku

MAG-LTHR-0050
  • podporuje paměť
  • harmonizace mysli
  • nejlepší magnesko "na hlavu"

  • Skladem
490 Kč / ks
  • Varianta
Kategorie: Relaxanty
Relax: 120%
 

Magnesium L-Threonát

 

Magnesium L Threonate se podílí na více než 300 biochemických reakcích ve vašem těle a může vám pomoci podpořit zdraví kardiovaskulárního systému a kostí, podpořit energetický metabolismus, náladu a především pozitivně přispět k udržení normálních kognitivních funkcí při stárnutí.

 

 

Stejně jako u jiných forem hořčíku, je hořčík threonát spojen s jinou chemikálií, aby byl stabilní. V tomto případě je chemická látka kyselina threonová, která je metabolitem vitaminu C, kde jsou zapotřebí dvě molekuly kyseliny threonové k vazbě s jednou molekulou hořčíku (Mg). 

A jaké jsou jeho výhody?

Jako zdroj hořčíku má forma l-threonát všechny stejné výhody, jaké nabízejí další doplňky obsahující dostatek vstřebatelného hořčíku. Mezi ně patří kontrola zánětů, krevního tlaku, podpora fyzického výkonu, podpora různých částí imunitního systému, ochrana před osteoporózou a další.. Na horčíku L-threonát má však jedinečné vlastnosti, který jiné doplňky na bázi hořčíku nenabízejí.

Existuje velké množství výzkumů, které ukazují, že hořčík L-threonát může zvýšit množství hořčíku v mozku, což se ukázalo jako důležité pro zlepšení různých aspektů mozkových funkcí, zejména krátkodobé a dlouhodobé paměti.

Jiné hořčíkové doplňky nemají nemají schopnost podobného vlivu na funkci mozku a dokonce i glukonát hořčíku, který je absorbován s podobnou účinností jako hořčík L-threonát, nevykazuje tyto výhody, takže nejde pouze o otázku absorpce.

Schopnost této formy zlepšit hladinu hořčíku v mozku je způsobena molekulou L-threonátu, u které se prokázalo, že zlepšuje absorpci vitaminu C v tkáních a může procházet hematoencefalickou bariérou a dodat hořčík do mozku. Molekula L-threonát tedy v tomto případě slouží především jako transportér pro dopravení hořčíku do mozku pro zlepšení funkce mozku.

 

L-threonát hořčíku nabízí všechny výhody, které mají jiné hořčíkové doplňky a navíc prokázal výjimečnou vstřebatelnost. Kromě těchto přínosů však má L-threonát hořčíku velmi slibné výsledky při zlepšování hladin hořčíku v mozku, což přináší benefity, které zahrnují zlepšení funkce paměti (ve studii zvýšil skóre o 15% pro krátkodobou paměť a 54% pro dlouhodobou paměť). Další výzkumy také vedou k předpokladům, že by tento doplněk mohl znamenat přínos pro neurologická onemocnění, jako je Alzheimerova choroba, ale rozsah jeho přínosů pro tato onemocnění není dosud znám. Ve stávající podobě je to velmi bezpečný doplněk hořčíku bez vedlejších účinků jako např. projímavé účinky u citrátu hořčíku. Navíc má oproti ostatním formám hořčíku pro tělo řadu výhod vztahujících se na zlepšení zdraví a funkce mozku.

 

Dávkování : 1-2g denně rozmíchejte ve vodě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: