Kód: ST-GUADR-0050

Guayusa Brown - drcený list

  • 100% organic
  • sběr v Ekvádoru
  • drcené listy
  • harmonická stimulace
  • příjemná kouřová chuť a vůně

 

Kategorie: Stimulanty

Zvolte variantu

Váha: 50g
Skladem | ST-GUADR-0050
89 Kč / ks
Guayusa Brown – drcený list
 

(Ilex guayusa)

 

ILEX GUAYUSA  je název stromu, jehož listy obsahují kofein. Jeho známějším "bráchou" je Mathé (ilex paraguinensis) a jak to u bratrů často bývá, mají i tyto čaje něco společného, a v něčem se naopak liší. Společný je obsah kofeinu v listech, liší se však ve svých účincích. Tak jako je u nás běžné uvařit si ráno nějaký teplý nápoj, tak je už po staletí Ilex guayusa tradičně připravován v středoamerických rodinách již před úsvitem. Zahřeje a nabudí tělo i mysl k novému dni. Někdy se také nazývá "noční hlídač", protože pomáhá bojovníkům udržet bdělost celou noc.

 

U tohoto "čaje" je velmi příjemné, že neobsahuje hořké theiny, které při delší době luhování dělají čaj hořkým. Proto je možné jej luhovat mnoho desítek minut a i přesto bude vždy přítomná čistá uhlazená chuť a přijemná nasládlá koncovka. Obsahuje kromě antioxidantů i xanthiny a větší množství theobrominu, což jsou stimulující látky. Mezi další efekty tohoto zázračného čaje patří rozjasnění nálady a celkové zpříjemnění Vaší vibrace.

 

Dávkování a použití: Jedna čajová lžička bohatě stačí na přípravu 0,5 l čaje. Zalejte vřící vodou a nechte luhovat 10 minut.

 

 

Na základě nařízení Evropské unie č.1924/2006 Vám nesmíme podávat u tohoto produktu žádné další informace a zdravotní tvrzení. Podle legislativy ČR není Ilex Guayusa schváleným výživovým doplňkem nebo potravinou a smí být tedy prodáván pouze pro sběratelské účely. Neprodejné osobám mladším 18 let. Děkujeme za pochopení.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: